ТОВ Радіан

 Наша продукція

 EN RU UA

Передавальни комбайнери, панелі контролю, ізолятори, навантаження

Передавальний комбайнер використовується для забезпечення одночасної роботи кількох передавачів у багатоканальній системі на одну загальну антену. При цьому вихідні ланцюги цих передавачів будуть надійно захищені від потужних сигналів сусідніх передавальних пристроїв своєї системи, а також від наведених на антену сигналів зовнішніх джерел. Це дозволить запобігти виникненню інтермодуляційних перешкод.
ТОВ «Радіан» виробляє два типи комбайнерів: на об'ємних резонаторах та гібридні.
Комбайнери на об'ємних резонаторах мають відносно низькі втрати порівняно з гібридними комбайнерами, але вимагають частотного рознесення не менше ніж 150 кГц на VHF та 250 кГц на UHF діапазонах. Робота комбайнерів цього типу заснована на здатності резонаторів розділяти два сусідні сигнали. Перевагою комбайнерів на об'ємних резонаторах є їх здатність до розширення при збільшенні числа каналів у системі зв'язку, що розвивається. Цей важливий факт слід враховувати під час планування системи. Об'ємно-резонаторні комбайнери з низькими втратами складаються з наступних основних елементів: одиночних або подвійних феритових ізоляторів із вбудованими навантаженнями, об'ємних резонаторів високої добротності, налаштованих кабелів та суматора.
Гібридні комбайнери – широкосмугові, надійні та прості в обслуговуванні, дешевші порівняно з об'ємно-резонаторними, а головне – гібридні комбайнери дозволяють складати сигнали з будь-яким мінімальним рознесенням частот, що особливо зручно у випадках, коли канальна сітка має рознесення 25 кГц та менше. Але у комбайнерів цього є одна вада – значні втрати в мостах складання. Тому при побудові систем радіозв'язку з фіксованими робочими частотами передавачів та досить великим рознесенням номіналів частот рекомендується застосовувати комбайнери об'ємно-резонаторного типу. Можлива побудова комбінованих комбайнерних схем. Основними елементами конструкції гібридного комбайнера є ізолятори (вентилі) та гібридні відгалужувачі.
Мікропроцесорні панелі контролю потужності падаючої та відбитої хвилі призначені для індикації значень потужності та рівнів коефіцієнта стоячої хвилі (КСВ) у кожному з передавальних каналів системи радіозв'язку. Панель контролю може працювати у одному з двох режимів: режимі виміру чи режимі установки. Сигнали аварії, що виробляються панеллю, можна використовувати для дистанційного контролю роботи передаючого тракту.
Феритові ізолятори – це пасивні НВЧ пристрої, які мають односпрямовану провідність сигналу. Ізолятори являють собою феритові циркулятори, на один із портів яких приєднано узгоджене навантаження. Без них неможлива побудова передавальних комбайнерів, багатоканальних радіосистем, ретрансляторів та базових станцій, які встановлюються по сусідству з іншими установками, що передають. Використання ізоляторів обмежує проникнення у вихідний каскад передавача позасмугових сигналів, перешкоджає виникненню інтермодуляційних складових спектру та захищає підсилювач потужності передавача від аварії в антеній системі.
Високочастотні узгоджені навантаження використовуються в гібридних комбайнерах спільно з гібридними відгалужувачами для розсіювання половини відгалуженої потужності від кожного передавача. Вони можуть також застосовуватися як баластне навантаження як еквівалент антени для підключення передавачів і радіостанцій при їх регулюванні та налаштуванні в режимі «передача» з метою запобігання випромінюванню в ефір.

Приймальні розподільні панелі, підсилювачі, пристрої грозозахисту

Приймальні розподільні панелі використовуються в багатоканальних системах і забезпечують паралельну роботу кількох приймачів від загальної антени без втрати чутливості, забезпечуючи розв'язку між вхідними портами приймачів, а також компенсують втрати корисного сигналу в лініях зв'язку. Розподільні панелі виробництва ТОВ «Радіан» виконуються для діапазонів від 100 до 1000 МГц, можуть комплектуватись для чотирьох і більше каналів. Для компенсації втрат до складу розподільних панелей входять малошумливі підсилювачі з великим динамічним діапазоном та з можливістю дистанційного регулювання коефіцієнта посилення.
Малашумні підсилювачі застосовуються як для посилення малопотужних сигналів у приймальних трактах систем радіозв'язку, у вимірювальній апаратурі, так і для компенсації втрат чутливості та втрат корисного сигналу в лініях зв'язку. Підсилювачі серії RLNA розроблені з урахуванням високої здатності до перевантаження, не входять у насичення при потужних перешкодах від працюючих поруч передавачів і мають робочий динамічний діапазон вхідних сигналів не менше 90 дБ і можливість дистанційного регулювання коефіцієнта посилення.
Антенні підсилювачі застосовуються для посилення малопотужних сигналів у приймальних трактах систем радіозв'язку та з метою компенсації втрат корисного сигналу у довгих фідерах зниження. Передбачають установку у безпосередній близькості від приймальних антен. До складу антенних підсилювачів входять ВЧ фільтр із смугово-пропускною або смугово-режекторною характеристикою і малошумливий підсилювач з дистанційним регулюванням коефіцієнта підсилення та живленням як по окремій лінії, так і по радіочастотному кабелю. Конструктивно антенні підсилювачі виконані в пиловологозахищеному корпусі для зовнішньої установки. У разі зникнення напруги живлення антенного підсилювача він автоматично перемикається на резервну сигнальну лінію для підтримки безперервного радіозв'язку.
Фахівцями ТОВ «Радіан» розроблено також антенні підсилювачі для роботи в приймально-передавальних трактах систем стільникового радіозв'язку CDMA, GSM-900/1800, AMPS, (D-AMPS), NMT-900; двонаправлені антенні підсилювачі для систем широкосмугової бездротової передачі даних стандарту IEEE 802.11b та мереж RadioEthernet.
Ретранслятори смугові з фіксованою смугою пропускання виробництва ТОВ «Радіан» можуть бути використані для покращення зони покриття мобільних радіомереж діапазону 400-900 МГц (транкінг, стільниковий зв'язок) на межі зони обслуговування базової станції та в зонах радіотіні, для покращення якості зв'язку всередині будівель та будівель (спортивні арени, виставкові зали, офіси, торгові центри, підвальні приміщення тощо), автомобільних та залізничних тунелів. Для систем професійного транкінгового радіозв'язку виробляються базові канальні ретранслятори.
Пристрої грозозахисту призначені для захисту від грозових перенапруг радіоелектронної апаратури базового та абонентського обладнання. Розроблено для діапазонів 50-1000 МГц та 2,4-2,5 ГГц (RadioEthernet).

Комбайнерно-мультиаплерні системи

Комбайнерно-мультиаплерна система забезпечує одночасну роботу кількох прийомо-передавачів на одну загальну приймально-передавальну антену. Модульна конструкція системи дозволяє додавати нові блоки у разі розширення системи зв'язку. Все обладнання комбайнерно-мультикаплерних систем монтується на монтажних стійках або в монтажних шафах 19”, що дає можливість виконувати їх повне комплексне налаштування та діагностику в лабораторних умовах, скоротити час монтажу та запуску системи зв'язку в експлуатацію у замовника. Можлива зміна конфігурації системи на вимогу замовника, а також виготовлення різних модифікацій комбайнерно-мультикаплерних систем виходячи з задач, що вирішуються замовником.

Фільтри

Фільтри виробництва ТОВ «Радіан» поділяються на три класи залежно від принципу побудови: об'ємно-резонаторні, на періодичних структурах, мобільні. Об'ємно-резонаторні фільтри побудовані на основі об'ємного резонатора високої добротності. Для полосно-пропускающих фільтрів принцип фільтрації полягає в їх здатності виділяти ті частоти, які збігаються з власною резонансною частотою об'ємного резонатора, і пригнічувати сигнали з частотами, що лежать поза його смуги пропускання. Режекторні фільтри відрізняються від полосно-пропускаючих тим, що частота, на яку налаштований резонатор, вирізається. Застосування фільтрів в антенно-фідерному тракті приймально-передаючих пристроїв дозволяє підвищити селективність їх приймачів, зменшити вплив позасмугових перешкод, позбутися ефекту блокування ВЧ сигналами від найближчих радіопередавачів та зниження чутливості, а також усунути виникнення інтермодуляційних перешкод. Фільтри, встановлені в ланцюзі передавачів, знижують рівень позасмугового випромінювання та запобігають появі продуктів інтермодуляції.
Для роботи з мобільними та стаціонарними радіостанціями можуть використовуватися малогабаритні фільтри у мобільному виконанні.
При розташуванні декількох передаючих антен у безпосередній близькості один від одного в результаті взаємної ЕРС, що наводиться, у вихідних каскадах їх передавачів виникають інтермодуляційні биття, які створюють перешкоди іншим засобам зв'язку. Для усунення такого роду перешкод розроблені спеціальні інтермодуляційні фільтри, що складаються з високодобротного смугово-пропускаючого фільтра на об'ємному резонаторі, послідовно з'єднаного з одиночним або подвійним ізолятором. В результаті такі фільтри забезпечують пряме проходження сигналу, обмежуючи при цьому проникнення вихідний каскад передавача зворотного паразитного сигналу. Додатково інтермодуляційні фільтри послаблюють рівень власних позасмугових шумів передавача.
Для використання в системах радіозв'язку діапазону 300-470 МГц, стандартах зв'язку CDMA, GSM-900/1800, AMPS, (D-AMPS), NMT-900 та ін., а також для систем передачі даних та доступу до Інтернету за технологією RadioEthernet розроблено фільтри на періодичних структурах. Цей тип фільтра забезпечує широку смугу пропускання, має високу добротність при малих габаритах, і рекомендується до використання ня як преселектор систем радіозв'язку.

Дуплексери

Дуплексні фільтри (дуплексери) призначені для забезпечення одночасної роботи на одну антену двох різних за робочою частотою трактів, наприклад, прийому та передачі.
За принципом побудови дуплексери діляться на полосно-пропускні з виділеними смугами пропускання, полосно-режекторні з виділеними смугами редекції та полосно-пропускні смугово-режекторні, що поєднують у собі обидва типи характеристик.
За конструктивним виконанням дуплексери діляться на базові та мобільні. Базові дуплексери будуються з використанням об'ємних високодобротних резонаторів. Мобільні дуплексери залежно від діапазону частот і розв'язуваних завдань будуються на основі коаксіальних або спіральних резонаторів. Виробляються мініатюрні дуплексні фільтри.
Полосно-пропускний дуплексер є сумою двох смугово-пропускних фільтрів, кожен з яких налаштований на робочу смугу частот свого тракту. Розв'язка між двома трактами забезпечується завдяки високій частотній вибірковості характеристики кожного з фільтрів. Їхнє застосування може обмежуватися малими частотними розносами між робочими трактами (менше 10% від fo).
Полосно-режекторні дуплексні фільтри побудовані за принципом вирізування смуги частот передавального тракту в приймальному тракті і навпаки. Вони забезпечують високий рівень розв'язки між трактами завдяки великому рівню редекції кожного з фільтрів і дозволяють працювати з невеликим частотним рознесенням між робочими трактами. Вони мають порівняно велику смугу пропускання, тому в місцях встановлення базових станцій з високою щільністю радіовипромінювання їх необхідно застосовувати разом із преселекторами.
Дуплексери полосно-пропускного смугово-режекторного типу забезпечують характеристику смугово-пропускного фільтра у смузі частот, яку необхідно пропустити, та характеристику режекторного фільтра у смузі частот, яку необхідно вирізати. Даний тип дуплексних фільтрів вільний від обмежень, які виникають під час використання дуплексеров інших типів.
Для використання в системах радіозв'язку діапазону 300-470 МГц, стандартах зв'язку CDMA, GSM-900/1800, AMPS, (D-AMPS), NMT-900 та ін. розроблені дуплексери на періодичних структурах як полосно- пропускаючого, так і смугово-пропускного смугово-режекторного типу. Здатність цих дуплексерів забезпечувати широкі смуги пропускання та придушення обумовлює їх застосування у багатоканальних дуплексних системах радіозв'язку.

Антени

Нашим підприємством розроблено кілька конструкцій базових антен. Широку смугу частот при відносно низькій чутливості до перешкод забезпечують всеспрямовані антени, побудовані за принципом паралельного або послідовного складання потужностей кількох колінеарно розташованих вібраторів. Для забезпечення зв'язком рухомого складу на залізничному транспорті розроблено всеспрямовану локомотивну антену.
Направлені антени дають можливість за мінімальних витрат і максимального коефіцієнта посилення встановлювати зв'язок між віддаленими стаціонарними об'єктами. Всі антени мають гальванічне покриття, надійний грозозахист, невразливі для сильних вітрів та зледеніння.
До спрямованих відносяться антени типу "хвильовий канал", які випускаються на всі діапазони частот від 144 МГц до 1000 ГГц. Для систем зв'язку CDMA, GSM-900/1800, AMPS, (D-AMPS), NMT-900 та ін., а також для радіотелефонів у діапазоні 800-1000 МГц пропонуються спрямовані антени «хвильовий канал» з високим коефіцієнтом посилення у широкій смузі робочих частот. Для систем стільникового зв'язку GSM-1800 та DECT, систем передачі даних та доступу до Інтернету за технологією RadioEthernet розроблені рупорні та дзеркальні антени на діапазони 1,8-2,0 ГГц, 2,4-2,5 ГГц та 5,2-5 ,8 ГГц, а також секторні панельні антени на діапазон 1,8-2,0 ГГц.

Дільники

Дільники виробництва ТОВ «Радіан» поділяються на два типи в залежності від виконуваних функцій: дільники потужності та дільники сигналу, що приймається (спліттера).
Дільники потужності призначені для використання як дільників та суматорів потужності при підключенні кількох антен до одного фідера зниження базових станцій систем радіозв'язку. Випускаються у модифікаціях при кількості виходів 2, 3 та 4.
Сплітери призначені для використання в якості дільників сигналів, що приймаються при підключенні декількох приймачів базових станцій систем радіозв'язку до одного фідера зниження. Можуть використовуватися як самостійно, і у складі приймальних розподільних панелей мультикаплерних систем. Випускаються у модифікаціях при кількості виходів 2 та 4.

Джерела живлення

Стабілізовані імпульсні джерела живлення виробництва ТОВ «Радіан» призначені для живлення стаціонарного радіоелектронної апаратури, розрахованої на напругу живлення 13,8 В та струм споживання у безперервному режимі до 5 або 15 А.
Джерела живлення забезпечують захист від перевантажень та коротких замикань, виключають можливість перенапруги на вихідних клемах за будь-яких внутрішніх несправностей. Можливе паралельне або послідовне з'єднання декількох однотипних джерел живлення для збільшення відповідно струму, що віддається в навантаження, або вихідної напруги. Можуть бути виконані як із вбудованим вентилятором, так і без нього. Для підвищення довговічності та надійності джерела живлення швидкість обертання вентилятора регулюється в залежності від температури тепловиділяючих силових елементів.
Для забезпечення безперервним та надійним енергопостачанням найбільш відповідальних споживачів у деяких моделях передбачена можливість автоматичного підключення та контролю зарядки резервної акумуляторної батареї.
Всі джерела живлення забезпечують необхідний встановлений стандартом ступінь захисту від ураження електричним струмом (клас 01) та ступінь захисту оболонок електричного обладнання (клас IP20).
Можливе виготовлення вбудованих джерел живлення у безкорпусному виконанні.